Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Obchody 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej są symbolicznym momentem w naszej historii. Stanowią znaczący moment w naszej historii, który wymaga szczególnej uwagi i uroczystości. Ta historyczna rocznica ma dla nas szczególne znaczenie, stanowiąc kamień milowy w drodze Polski do europejskiej integracji. Jest hołdem dla historycznego wydarzenia, które wyznaczyło nową erę dla naszego kraju oraz okazją do refleksji nad dokonaniami i wyzwaniami jakie niesie za sobą członkostwo w Unii Europejskiej. To moment celebracji naszej tożsamości europejskiej oraz szansa do podkreślenia wspólnych wartości i celów, które łączą nas z resztą państw Unii Europejskiej.

Obchody „20 lat Jeleniej Góry w Unii Europejskiej”, będą hołdem dla różnorodności i bogactwa kulturowego Unii Europejskiej, ale także platformą do budowania więzi społecznych, promowania dialogu międzykulturowego, promocją wielokulturowości i wzajemnego zrozumienia, które są fundamentem Unii Europejskiej.
Patronat honorowy nad wydarzeniami objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

 

W ramach wydarzenia w dniu 6 czerwca (czwartek) o godz.19:00, w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach rozpocznie się koncert „Muzyka bez granic”, z udziałem wykonawców z państw Unii Europejskiej. Wystąpią znakomici artyści: Anna Ozner, Kinga Rataj, Magda Navarette, Chris Schittulli, Andreas Martorell, Krzysztof Langer. Artystom towarzyszyć będzie zespół Tango Attacka pod kierownictwem muzycznym Hadriana Tabęckiego. W programie wybrzmią znane przeboje państw europejskich pochodzących z Włoch, Hiszpanii, Czech, Francji, Grecji, Portugalii i Polski.

==
7 czerwca (piątek) o godz.17:00, na Skwerze Niezależnego Związku Studentów (tereny zielone za Politechniką Wrocławską w Cieplicach) odbędzie się „Debata Europejska”, z udziałem osobistości ze świata kultury, mediów, biznesu, polityki, by porozmawiać na temat zmian jakie zaszły w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat. Do udziału w tym spotkaniu zaprosiliśmy:
Małgorzatę Potocką – aktorka, reżysera, producentka filmowa
Zofię Czernow – posłanka na Sejm RP
Vadima Brodskiego – wirtuoz skrzypiec
Bogusława Chrabotę – dziennikarz, pisarz, redaktor naczelny Tygodnika „Rzeczpospolita”
Marcina Zawiłę – senator RP
Jerzego Łużniaka – Prezydent Miasta Jeleniej Góry
Jarosława Dudę – europoseł

==
PATRONAT HONOROWY NAD WYDARZENIAMI:

SPONSOR:

==

ORGANIZATORZY:

Organizatorzy: Agencja Koncertowo-Wydawnicza SOLO

Comments

comments