Ładowanie Wydarzenia

“JGJ FESTIVAL – Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu”, to cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Agencję Koncertowo-Wydawniczą SOLO.
Festival jest prezentacją dorobku artystycznego Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego, artystów wywodzących się z Jeleniej Góry. Stanowią oni czołówkę polskiej sceny jazzowej, rozrywkowej, są kompozytorami i producentami płyt. Do udziału w festiwalowych koncertach zapraszają wybitne osobowości sceny muzycznej oraz artystów z którymi pracują na co dzień.

Tegoroczny Festival odbędzie się w dniach 27-28 listopada, w Teatrze im. C.K.Norwida w Jeleniej Górze.
Dofinansowany jest przez Miasto Jelenia Góra i odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Partnerzy Festiwalu:
Termy Cieplickie Sp. z o.o.
Teatr im. C.K.Norwida w Jeleniej Górze

====
miejsce: Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze
bilety do nabycia:
www.kupbilecik.pl,
– kasa Teatru Norwida
-Tramwaj na Rynku

====

27.11.2023r.
Anna Rusowicz & Artur Lesicki Quartet

ARTUR LESICKI
Gitarzysta, kompozytor, doktor sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, wykładowca Katedry Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Nominowany do nagrody Fryderyk 2016 (album Napiórkowski – Lesicki Celuloid). Uprawia różne gatunki muzyki, głównie jazz. W swoim dorobku ma około czterdziestu płyt. Wraz z Markiem Napiórkowskim prowadził czołową polską grupę Funky Groove, według magazynu Jazz Forum najlepszy zespołu jazzu elektrycznego 2003 i 2004 roku. Pierwszy album zespołu wydany przez światowy koncern PolyGram (obecnie Universal), niedługo po polskiej premierze został umieszczony w światowym katalogu firmy. Płytę własnej grupy – Artur Lesicki Acoustic Harmony An Unbelievable Silence uznano za najlepsze wydawnictwo jazzowe 2004 roku miesięcznika Gitara i Bas. Artur Lesicki współpracował m.in. z: Funky Groove (lider), Acoustic Harmony (lider), Krzysztof Kiljański, Gordon Haskell, Dorota Miśkiewicz, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Katarzyna Groniec, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Karolak, Tomasz Szukalski, orkiestry: Tomka Szymusia, Krzysztofa Herdzina i Adama Sztaby. Występował na wszystkich liczących się festiwalach jazzowych, a także wielokrotnie za granicą m.in. w Japonii, Chinach, Francji, Włoszech, Rosji, Niemczech czy Holandii. Jako muzyk sesyjny nagrywał muzykę teatralną oraz filmową, m.in.: uhonorowaną wieloma nagrodami ścieżkę dźwiękową Jana Kantego Pawluśkiewicza do filmu Papusza, big-bandowe standardy w filmie J. Majewskiego Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, muzykę do obrazów Waldemara Krzystka, czy kompozycje teatralne Leszka Możdżera. Uczestniczył w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych m.in.: Taniec z Gwiazdami, Fabryka Gwiazd, jako członek orkiestry i solista w festiwalach Sopot Festiwal, Top Trendy i Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas swojego ponad 25 letniego doświadczenia pedagogicznego miał swój udział w wychowaniu całej rzeszy znakomicie funkcjonujących na profesjonalnym rynku muzycznym gitarzystów. Wieloletni wykładowca warsztatów jazzowych w Puławach, Blues nad Bobrem i wielu innych. Autor cenionych edukacyjnych wydawnictw multimedialnych – dwuczęściowej szkoły gitarowej DVD Rzemiosło i sztuka oraz książki poświęconej grze akordowej Jak oni to robią. Twórca autorskich programów nauczania gitary jazzowej, brał udział jako ekspert w pracach CEA. Od kilku lat prowadzi we Wrocławiu własną Szkołę Gitary Artura Lesickiego.

 

ANNA RUSOWICZ
Ania Rusowicz jest córką Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, małżeństwa gwiazd polskiego bigbitu. Urodziła się w 1983 roku. Polska wokalistka, która jest czterokrotną laureatką nagrody Fryderyka, nagrody polskiego przemysłu muzycznego oraz Superjedynki. Zanim rozpoczęła solową karierę, Ania Rusowicz w latach 2005-2007 śpiewała w zespole Dezire, z którym nagrała album “Pięć smaków”. Wspólnie z nimi w roku 2006 brała udział w koncercie „ Piosenka dla Europy”. Wydarzenie było krajowymi eliminacjami do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2014 roku wzięła udział w nagraniach płyty “Panny wyklęte – wygnane vol. 1” – zaśpiewała w utworze “Pieśń Wiktorii”. Hołd dla rock’n’rolla Rusowicz składa również na wydanym w 2019 roku krążku „Przebudzenie”.
W koncercie wezmą również udział: Piotr Wróbel -piano, Patryk Stachura – bass , Sebastian Frankiewicz – perkusja

 

28.11.2023r.
Marek NAPIÓRKOWSKI & Kuba Badach

MAREK NAPIÓRKOWSKI
Od początku swojej kariery Napiórkowski pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – szesnastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK za album „Szukaj w snach”. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC” będący, zdaniem kapituły, „muzycznym pomostem pomiędzy Warszawą i Nowym Jorkiem, niepodważalnym dowodem, że muzyka nie granic gatunkowych i geograficznych”. Samego Artystę jury doceniło za „podziwiany od lat wyjątkowy kunszt wykonawczy”. Za ścieżkę dźwiękową do filmu „Bejbis” Andrzeja Saramonowicza otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” 2023 oraz Nagrodę Publiczności w konkursie Krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej w kategorii Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019. Spełnia się także jako kompozytor muzyki teatralnej. W latach 2017-2019 prowadził autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste” w Chilli Zet, obecnie jest gospodarzem audycji „Napiór w eterze” na antenie Radia Nowy Świat. Od 2017 roku wykładowca w klasie gitary jazzowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, od 2023 roku posiada tytuł profesora sztuk muzycznych.

 

KUBA BADACH
Polski wokalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, dziennikarz muzyczny. Od 1995 wokalista zespołu Poluzjanci, a od 1999 – zespołu The Globetrotters. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Za sprzedaż solowych albumów uzyskał dwie złote płyty.
W 1995 wraz z kolegami stworzył zespół Polucjanci, grający muzykę z pogranicza pop rocku, funky i jazzu. Z czasem zmienili nazwę na Poluzjanci, wydali trzy albumy studyjne. W 2002 wystąpili w klubie „Baggot Inn” w West Greenwich Village na Manhattanie, a 8 czerwca wraz z Kayah zagrali koncerty poświęcone Andrzejowi Zausze w sali Avery Fisher Hall w Lincoln Center. Od 1999 podjął współpracę z zespołem The Globetrotters, z którym wydał cztery albumy studyjne: Stay in Neverland, Fairy tales of the trees, Both Sides i Stop! Don’t Talk. Piosenka z trzeciej płyty, „All You Want”, długo utrzymywała się na liście przebojów „Trójki”. Wraz z zespołem wystąpili między innymi na Bojo Jazz Festival we Węgrzech, na Festiwalu Jazzowym w Kuwejcie i World Etno Fest w Słowacji. Kilkukrotnie wystąpili na Letnim Festiwalu Jazzowym w Piwnicy pod Baranami. W 1988 nagrał płytę pt. Gwiazdkowe Cuda z kolędami napisanymi specjalnie dla niego.
W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której absolwentem został w grudniu 2000. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował wtedy z Katarzyną Gärtner czy Robertem Jansonem, z którym nagrał dwa albumy studyjne: Trzeci wymiar (1997) i Nowy świat (1999). Utwór „Małe szczęścia” z płyty Trzeci wymiar został przebojem 30 Ton Lista w telewizyjnej Dwójce. W 2002, 2003 i 2006 brał udział w akcji „Święta, święta”, na której okoliczność skomponował piosenkę „Tak jak śnieg” i zaśpiewał w kwartecie z Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Piasecznym i Andrzejem Lampertem utwór „Kolęda dwóch serc”, będącym coverem przeboju Wham! „Last Christmas”. Na potrzeby programu w 2006 wykonał „Najlepsze spełni się”, będący coverem przeboju „Save the Best for Last”. Od 2003 współpracował z kilkoma artystami polskiej sceny rozrywkowej, takimi jak Kayah, Robert Janson, Ania Szarmach, Dorota Miśkiewicz, Carrantuohill czy Grzegorz Kapołka. Nagrywał też ścieżki dźwiękowe do filmów, w tym do Ławeczki Macieja Żaka i polskiej wersji językowej filmu animowanego Droga do El Dorado. W 2006 wykonał piosenki „Wyspa” i „Gdyby nie ty” podczas koncertu charytatywnego na rzecz Varius Manx i Festiwalu Jedynki 2006 w Sopocie. 24 kwietnia 2009 wydał album z coverami Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny. W 2011 i 2012 otrzymał nagrodę Fryderyka dla wokalisty roku. 6 października 2017 wydał pierwszy, autorski album Oldschool, który promował singlem „Życie”. W 2020 był jurorem w programie The Four. Bitwa o sławę. Od lipca 2020 w Radiu Nowy Świat prowadzi swoją autorską audycję muzyczną pt. Badafonia.

W koncercie wezmą również udział: Michał Tokaj – piano, Michał Kapczuk – kontrabas , Paweł Dobrowolski – perkusja

====
miejsce: Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze
bilety do nabycia:
www.kupbilecik.pl,
– kasa Teatru Norwida
-Tramwaj na Rynku

Comments

comments

Share This Story, Choose Your Platform!

Przejdź do góry