Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Agencja Koncertowo-Wydawnicza SOLO, zaprasza mieszkańców Miasta Jelenia Góra , jak i również wszystkich zainteresowanych, do wspólnego udziału w koncercie “Przybieżeli do Jeleniej Góry”.
Koncert realizowany dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID -19

Koncert Olgi Szomańskiej i Wojtka Cugowskiego „Przybieżeli do Jeleniej Góry” to przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Lulajże Jezuniu, Wśród nocnej ciszy i in.

W tym niezwykłym, świątecznym koncercie usłyszymy również nastrojowe utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych), nowe akustyczne wersje piosenek Piotra Rubika i zespołu Bracia, a także znane zimowe przeboje (Na całej połaci śnieg, Pada śnieg, czy Mam tę moc z bajki „Kraina Lodu”) oraz wybrane, premierowe utwory z autorskich płyt Olgi i Wojtka.

wykonawcy: 
Olga Szomańska – wokal
Wojtek Cugowski – wokal, gitara
Jacek Subociałło – fortepian
Agata Szomańska – skrzypce

kierownictwo muzyczne i aranżacje:
Jacek Subociałło

scenariusz i reżyseria:
Olga Szomańska
Marcin Kołaczkowski

OLGA SZOMAŃSKA
Wokalistka, aktorka, laureatka Super Jedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki
Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu Es Petrus” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka).

Ma na swoim koncie liczne role w musicalach oraz widowiskach muzycznych m.in.: „Kwiaty we włosach”, „Missa Gospel’s”, „Siedem Pieśni Marii”, „Krzyżacy rock-opera”, „Legalna blondynka” (Krakowski Teatr Variete), „Zakonnica w przebraniu” (Teatr Muzyczny w Poznaniu) oraz „Czarownice z Eastwick” (Teatr Syrena w Warszawie), a także w spektaklach warszawskiego Teatru Rampa, z którym była związana w latach 2003-2015: „Sztukmistrz z Lublina”, „Złota Kaczka”, „Pinokio”, „Pińska Szlachta”.

W 2011 r. wydała swoją pierwszą solową płytę „Nówka”. W 2013 roku wystąpiła (obok braci
Cugowskich oraz Gienka Loski) w trasie koncertowej „Salute to Queen”, poświęconej legendarnej grupie Queen. Od kwietnia 2014 roku jest aktorką serialu „M jak Miłość” w roli Marzenki Laskowskiej.

Jako pierwsza polska wokalistka wystąpiła w polsko-włoskiej wersji utworu „Vivere” w duecie z Andrea Bocellim. Laureatka „Srebrnej Twarzy” VI edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2017.

Jesienią 2016 roku ukazała się jej koncertowa płyta „Olga Szomańska – Kolędowa”, a także składankowy album „w Duetach” (z udziałem m.in. Janusza Radka, Krzysztofa Kiljańskiego, Mateusza Ziółko). Obecnie trwają prace nad jej drugim autorskim albumem, który ukaże się wiosną 2021 roku.

WOJTEK CUGOWSKI
Urodził się 11 lipca 1976 roku w Lublinie. Jest synem legendarnego piosenkarza Budki Sufle-ra, Krzysztofa Cugowskiego. W latach 1991 – 1995 był wokalistą grupy Tipsy Train, śpiewał też w zespole Alligators. W 1997 roku wraz z bratem Piotrkiem założył rockowy zespół Bracia, w którym jest gitarzystą . W 2003 roku pismo „Gitara i Bas” przyznało mu nagrodę w kategorii „Nadzieja roku” (otrzymał ją jako Wojtek Cugowski z zespołem).

W 2006 roku wraz z zespołem nagrał płytę „Fobrock”, która została nominowana do trofeum Fryderyków oraz do Superjedynki. Otrzymał nagrodę Złotych Dziobów jako Debiut Roku, a podczas festiwalu TOPtrenty w 2007 roku – Nagrodę Główną, wyróżnienie Internautów, Na-grodę Dziennikarzy oraz gratyfikację Miasta Sopotu. Był również jurorem w programie „MTV Rockuje!”.

 

koncert online:  https://www.facebook.com/AgencjaSolo

Comments

comments