Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

„Grupa MoCarta wśród gwiazd” to tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku, oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę…
„Grupa MoCarta wśród gwiazd” to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.

Grupa MoCarta
Ludzie:
Michał Sikorski – skrzypce, z reguły drugie. Dzięki okularom sprawia wrażenie człowieka poważnego. Do czasu…
Filip Jaślar – również gra na skrzypcach, równie dobrze, co Michał. Charakteryzuje się dużym podobieństwem do Toma Hanksa, czym się bardzo szczyci.
Paweł Kowaluk – altowiolista o kamiennej twarzy i łagodnym usposobieniu. Uzdolniony wokalnie, co od czasu do czasu zdarza mu się udowodnić.
Bolek Błaszczyk – Gra na największym instrumencie w zespole – na wiolonczeli. Do zespołu dołączył jako ostatni.

Kabaret:
Eleganckie smokingi, instrumenty smyczkowe i muzyka poważna – to właśnie jest Grupa MoCarta. Pozornie zwykły kwartet klasyczny. Co jednak sprawia, że przyciąga miłośników dobrego kabaretu?
Powstali w 1995 roku w Warszawie. Od początku zajmowali się muzyką – w szerokim tego słowa znaczeniu. Zaczęli od klasyki, bawiąc się nią, zabierając jej dostojną powagę i sztywność sali koncertowej. Stopniowo zajęli się też innymi gatunkami – hip-hopem, rockiem, popem czy muzyką country. Wszystkie utwory wykonują jednak za pomocą dwóch par skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Używają także ogólnodostępnych przedmiotów użytkowych, z których wydają niebanalne dźwięki.

Grupa MoCarta początkowo prezentowała żarty muzyczne w telewizji Canal+, a w 1997 po raz pierwszy wystąpiła przed publicznością. Do tej pory ukazały się dwie płyty kwartetu – „Mozart wiecznie żywy” i „Kreatury czyli Cztery Pory Roku według Grupy MoCarta”. Zespół wykonuje również repertuar klasyczny.

Nagrody:
• 1997 – „Złota szpilka” – Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru w Lidzbarku Warmińskim
• 1998 i 2000- II nagroda Przeglądu Kabaretów PaKa w Karkowie
• „Pingwin z brązu” – nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego
• 2002 – Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście

Najpopularniejsze numery:
• Wyścig
• Dyrygent na kacu
• Gitara

Kultowe cytaty:
• ♪♫♪♫♪♫♪♫ ♪♫♪♫
• ♪♪♪♪ ♫ ♫
• ♫♫ ♫ ♪♪♪♪#♪♫

Ciekawostki:
Wszyscy członkowie Grupy MoCarta zużyła już łącznie 384.400 km strun. Równa się to średniej odległości księżyca od Ziemi)))

BILETY  w cenie 75,00 zł.:
biletyna.pl,
kupbilecik.pl,
– kasa Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze

 

Koordynator/zamówienia grupowe – tel. 697 56-58-40

Comments

comments