Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Trzydzieści lat temu, 4 czerwca , odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory.
To nasza wielka rocznica, rocznica mówiąca o wolności i solidarności.
Świętujmy ten czas i bądźmy razem.
Zapraszamy 2 czerwca na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze.
Rozpoczynamy o godz. 21:00.

„ S K R Z Y D Ł A W O L N O Ś C I ”
Elektro Moon Vision – instalacja interaktywna. Projekcja składająca się z dwóch części. Pierwsza stała, oparta o historyczne materiały, zdjęcia ściśle nawiązujące do wydarzeń z 1989r., druga część interaktywna, polegająca na czynnym udziale odbiorcy i wspólnym kreowaniu sztuki interaktywnej.
Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Lang – polsko-węgierski duet artystów cyfrowych znany jak Elektro Moon Vision, który łączy w swoich realizacjach twórcze kodowanie i sztukę światła. W ich portfolio znajdują się m.in. interaktywne instalacje, autorskie realizacje scenograficzne oparte o projekcje, włączając mapping 3D, projekcje scenograficzne projektowane na potrzeby spektakli teatralnych, widowisk, koncertów. Ich prace prezentowane były na wielu międzynarodowych wydarzeniach i wystawach sztuki cyfrowych mediów świata.

Teatr OCELOT – spektakl. Artyści zaprezentują pełne dynamicznej akrobatyki, baletu i muzyki widowisko, którego tematem przewodnim będzie WOLNOŚĆ.
Teatr Ocelot to teatr eksperymentalny, którego myślą przewodnią jest ruch. Ich widowiska akrobatyczne prezentowane są na najwyższym poziomie na scenach całego świata.

Vahan BEGO – autor rzeźby „ ŁAWKA WOLNOŚCI ”.
Vahan Bego, ormiański artysta od lat mieszkający w Polsce. Jego formy przestrzenne znajdują się już w przestrzeni miejskiej Jeleniej Góry, a.m.: „Szczudlarz” umiejscowiony na Placu Ratuszowym, „Don Kichot” znajdujący się przy ul. Kochanowskiego oraz „Porwanie Europy” przy ul. Pocztowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

ORGANIZATORZY:

Organizatorzy: Agencja Koncertowo-Wydawnicza SOLO

Comments

comments