Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki w klimatycznym Koncercie Świątecznym, który wprowadzi Państwa w nastrój Bożego Narodzenia, prezentując m.in. najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Poza solistami w koncercie wezmą udział: Konrad Mastyło ( fortepian), Michała BRA-SZAK (kontrabas), Michał CHYTRZYŃSKI (skrzypce).

Beata Rybotycka – polska aktorka i piosenkarka. W 1991 r. artystka dołączyła do zespołu kabaretu Piwnica Pod Baranami. Znana jest jako interpretatorka utworów Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do których słowa napisali m.in. Leszek Aleksander Moczulski, Zbigniew Książek, Michał Zabłocki. Wydała dwie płyty solowe: Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz Szurum burum (przy której współpracowała z Jarosławem Śmietaną). W 2000 r. wzięła udział w nagraniu płyty Moje kolędy na koniec wieku Zbigniewa Preisnera. Śpiewała w Nieszporach Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz w Mszy polskiej Hadriana Filipa Tabęckiego. W filmie Lista Schindlera w reż. Stevena Spielberga wykonała przedwojenny szlagier Miłość ci wszystko wybaczy. Z okazji jubileuszu 50-lecia Teatru STU Beata Rybotycka została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony kulturze gloria artis” oraz odznaką Honoris gratia przez Prezydenta Miasta Krakowa.
Artystyczny dorobek Beaty Rybotyckiej obejmuje także kilkadziesiąt ról teatralnych, m.in. Dagny Born w spektaklu Fortynbras się upił Janusza Głowackiego w reż. Jerzego Stuhra (Stary Teatr), Elianta w Mizantropie Moliera w reż. Krzysztofa Nazara (Stary Teatr), Księżniczka w Śnie srebrnym Salomei Juliusza Słowackiego w reż. Jerzego Jarockiego (Stary Teatr).

Jacek Wójcicki – aktor, śpiewak, krakowski artysta, jeden z członków nieformalnej grupy (kabaretu) występującej w Piwnicy pod Baranami. Artysta od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.
Został nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 9 września 2016 Prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej kultury, a także osiągnięcia w pracy artystycznej. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Comments

comments