Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Marek Napiórkowski wraz z Arturem Lesickim nagrali ko-lejny duetowy album. Płyta „Nocna Cisza. Kolędy” z nowym materiałem dwójki znakomitych polskich gitarzystów ukazała się nakładem wydawnictwa Agora 20 listopada 2020.

Wiadomo, że pod kątem gitarowym tę płytę można kupić w ciemno. Panowie reprezentują absolutnie najwyższy kunszt gitarowy i jest to rzecz niezmienna od wielu lat. A co poza tym na płycie? Jak łatwo się domyślić, mamy tu tradycyjne kolędy, a także współczesne melodie świąteczne, przełożone na oryginalny i charakterystyczny język obu artystów.
Duet, który w ostatnich latach oczarował odbiorców swoim filmowym, nominowanym do Nagrody Muzycznej Fryderyk projektem „Celuloid”, ponownie podjął się opracowania znanych wszystkim tematów – tym razem w odsłonie zimowej i okazjonalnej aurze świątecznej. W barwnych odcieniach różnorodnych brzmień gitar na płycie będzie można usłyszeć osiem utworów zaaranżowanych niebanalnie i ze smakiem.
„W zgiełku, nadmiarze, w zatrzęsieniu doznań jakie niesie nasze życie, cisza zawsze uszczęśliwia. Nocna Cisza daje szczęście na wielu poziomach. Spragnionego świątecznych uniesień napoi tęskną kolędową frazą. Głodnego jazzowych wrażeń nakarmi odważną reharmonizacją tematów znanych nam od kołyski. Nieuważnych ukoi aurą. I to czasami wystarczy. (…). Nie pytajcie przeto: czemu kolędy? Czy nie mamy dość już ich niezliczonych wersji? Od-powiedzą Wam celnie słowa Keitha Jarretta, który sięga od lat po, zdawało się zgrany do cna, bukiet starych amerykańskich piosenek: „Nieważne co. Ważne: jak” – Marcin Kydryński.

Tracklista:
1. Wśród nocnej ciszy
2. Z narodzenia Pana
3. W żłobie leży (inspirowane opracowaniem Witolda Lutosławskiego)*
4. Szara kolęda (Krzysztof Komeda)
5. Pójdźmy wszyscy do stajenki
6. Anioł pasterzom mówił
7. Mizerna cicha (Jan Gall)
8. Nie było miejsca dla Ciebie (Józef Łaś)
*ze zbioru „20 kolęd na głos i fortepian” 1947 PWM

Comments

comments