Ładowanie Wydarzenia

Wokalista i kompozytor. Mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny i z łatwością podbija serca zgromadzonej publiczności. Uważa się za człowieka szczęśliwego. Docenia to, co już umie, ale fascynuje go możliwość dalszego rozwoju. Twierdzi, że z wiekiem muzyka sprawia mu jeszcze większą radość, którą chce się dzielić ze słuchaczami. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Artysta, który zawsze szedł własną drogą, nie schlebiał modom czy trendom, ale też nie szarżował na czołowe zderzenie z muzycznymi kanonem. Najczęściej był po prostu obok, w towarzystwie fanów, którym do gustu przypada jego estetyka, wrażliwość i odwaga szukania nowych wyzwań. Jego kariera ma przecież i odcienie jazzowe, gdy śpiewał w zespole Extra Ball, estradowe, gdy grał swoje wielkie przeboje, m.in. „Tolerancję (na miły Bóg)” czy „Cud niepamięci”, poetyckie czy wręcz sakralne.

Grott Orkiestra – to rodzinna, wielopokoleniowa orkiestra stworzona przez oboistkę i managera
kultury Kamę Grott-Tomaszek oraz basistę, kompozytora i aranżera Michała Grotta. Wyjątkowość zespołu polega na połączeniu świata muzyki klasycznej i rozrywkowej. Ważniejsze wydarzenia artystyczne orkiestry to oprawa muzyczna koncertów Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2019, Królowej Maryi Śpiewajmy, Żywiec 2020 czy Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2020 podczas których zespół towarzyszył takim gwiazdom polskiej estrady jak: Irena Santor, Eleni, Edyta Bartosiewicz, Cleo, Justyna Steczkowska, Sanah, Dawid Kwiatkowski, Paweł Domagała, Igor Herbut, Roksana Węgiel, Zakopower, Golec uOrkiestra, Bednarek czy Krzysztof Cugowski i wielu innych.
W programie : „Tak jak w kinie”, „Kiedy jesteś taka bliska”, „Absolutnie nic”, „Są na tym świecie rzeczy”, „Cud niepamięci”, „Tolerancja”, „Ławeczka bajeczka”, „Twój ja jestem Twój”, i wiele innych.

Koncert w ramach Movi Cities – Jeleniogórski Festiwal Światła, imprezy w całości finansowanej ze środku Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 w ramach „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze”.

 

Scena przy ul. 1 Maja (obok Kościoła)
30 września (piątek), godz. 18:00

Comments

comments