Ładowanie Wydarzenia

Kompozytor, aranżer i dyrygent. Doktor Sztuk Muzycznych. Nauczyciel akademicki. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji. Prowadzi własny zespół Tomasz Szymuś Orkiestra, złożony z najlepszych polskich
instrumentalistów, z którym stale koncertuje i nagrywa. Znaczną część dorobku Tomka zajmuje praca w telewizyjnych programach muzycznych. Od kilkunastu dyryguje swoją orkiestrą w programie „Taniec z Gwiazdami”, do którego też pisze aranżacje utworów.

Jest znany ze współpracy z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej. Zaaranżował i poprowadził koncert z okazji 20-lecia TVN oraz 25-lecia POLSATU. Pod jego batutą odbył się jubileusz 100-lecia Opery Leśnej w Sopocie. W 2016/17 oprowadził zaaranżowane przez siebie koncerty Muzyki Filmowej, które w gwiazdorskiej oprawie zabrzmiały w największych miastach Polski. Współpracuje z wybitnymi artystami polskiej i zagranicznej sceny rozrywkowej. W sezonie 2019 – zaaranżował i poprowadził Orkiestrę w 17 koncertach składających się z niezwykłych wykonań najważniejszych polskich przebojów z okazji 100-lecia Banku PKO BP. Duety pokoleniowe wpierane za pomocą nowoczesnej techniki przez oryginalnych, nieżyjących już wykonawców – z pewnością zapiszą się na długo w świadomości polskich odbiorców.

Jako dyrygent i aranżer, od wielu lat przygotowuje oprawy muzyczne prestiżowych festiwali oraz imprez muzycznych i kulturalnych. Festiwale w Sopocie, Opolu, Krakowie – Festiwal TWIST pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Własny cykl koncertów z muzyką francuską i filmową „Cafe De Paris”. Z powodzeniem prowadzi muzycznie największe Gale: Europejskie Nagrody Filmowe, Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, „Złote Kaczki”, Festiwal Cyrku w Monte Carlo, spektakle kolędowe w TV Polsat, „007 James Bond Tour”.
W programie największe światowe przeboje i standardy ostatnich 30 lat.

Koncert w ramach Movi Cities – Jeleniogórski Festiwal Światła, imprezy w całości finansowanej ze środku Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 w ramach „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze”.

Scena na Placu Ratuszowym
30 września (piątek), godz. 20:00 (uroczyste otwarcie festiwalu)

Comments

comments